Contact Form 7 Lead info with country - en to es_ES translation catalogue (11 entries)

en: not set
es_ES: no definido

en: -- Tracking Info --
es_ES: -- Información --

en: The user filled the form on:
es_ES: El usuario relleno el formulario en:

en: The user came to your website from:
es_ES: El usuario llegó a la web desde:

en: Landing page on your website:
es_ES: Página de aterrizaje en la web:

en: Country:
es_ES: País:

en: Region:
es_ES: Región:

en: Postal Code + City:
es_ES: Código Postal + Ciudad:

en: Proxy Server IP:
es_ES: IP del servidor proxy:

en: Browser is:
es_ES: Navegador:

note: Description of the plugin/theme
en: Adds tracking info to contact form 7 outgoing emails when using one of these shortcodes: [tracking-info] or [tracking-info-noip] in the Message body. The lead tracking info includes: From Page URL, Original Referrer, Landing Page, User IP (only using first shortcode), Country of the User IP and Browser. In order to display the Country it needs the "<a href="https://wordpress.org/plugins/geoip-detect/" target="_blank" rel="noopener">GeoIP Detection</a>" plugin from the WordPress plugin repository.
es_ES: Añade la información de seguimiento a todos los emails de Contact Form 7 si se añade uno de estos dos shortcodes [tracking-info] o [tracking-info-noip] en el "cuerpo del mensaje". Añade información sobre: Página de aterrizaje, página desde la que se ha enviado, procedencia, IP (solo usando el primer shortcode), país que corresponde a la IP y navegador. Para mostrar el país es necesario instalar el plugin "<a href="https://wordpress.org/plugins/geoip-detect/" target="_blank" rel="noopener">GeoIP Detection</a>" del repositorio de plugins de Wordpress.
